Anaokulu, İlkokul, Lise, Ortaokul

SATRANÇ ŞÖLENİ

Akhisar Koleji tarafından Atatürk’ün Akhisar’a gelişinin anısına her yıl yapılan Atatürk Satranç Turnuvası’nın 26.sı, Akhisar Koleji kampüs binalarında gerçekleştirildi. 300’ün üzerinde yarışmacı birbirinden çekişmeli maçlarla turnuvaya heyecan kattılar.

Satranç denilince akla gelen okullardan biri olan Akhisar Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirdiği geleneksel 26. Atatürk Satranç Turnuvası’yla satranca verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan turnuvada açılış konuşması yapan Başhakem Mesut Avcı konuşmasında Atatürk’ün Akhisar’a gelişinin 100. yılını kutladığımız bu yıl, Akhisar Koleji Satranç Turnuvası’na ayrı bir değer katmıştır diyerek turnuvanın önemini vurguladı. Ardından  Akhisar Koleji Kurucu Temsilcisi ve Türkiye Satranç Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Halil Vehbi Başaran ve Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Olcay Ak Nalbant  konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Minikler, küçükler ve büyükler kategorisinde 300’ün üzerinde yarışmacı mücadele etti.

Ayrıca yarışmalar arasında öğrencilere yemek ikram edildi. Turnuva için sırasını bekleyen öğrenciler de  bahçede futbol, basketbol, voleybol ve çeşitli oyunlar oynayarak Kolej Arena’yı ve hayvanat bahçesini gezerek, oyun parkında eğlenerek hoşça zaman geçirdiler. Veliler de doğayla iç içe Akhisar Koleji kampüsünün alanlarında dinlenerek zaman geçirdiler.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.