Anaokulu, İlkokul, Lise, Ortaokul

Satrancın Kalbi Akhisar Kolejinde Attı

Akhisar Koleji tarafından her yıl yapılan Atatürk Satranç Turnuvası’nın 21.si, Akhisar Koleji çok amaçlı salonunda rekor katılımla gerçekleştirildi. . 300’ün üzerinde yarışmacı birbirinden çekişmeli maçlarla turnuvaya heyecan kattılar.
Satranç denilince akla gelen okullardan biri olan Akhisar Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirdiği geleneksel 21. Atatürk Satranç Turnuvası’yla satranca verdiği önemi bir kez daha gösterdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan turnuvada açış konuşması yapan Özel Akhisar Koleji Genel Müdürü Mesut Kemerli konuşmasında bu turnuvayı düzenleme amaçlarından ve satrancın öneminden söz ederek sözlerini başarı dilekleriyle tamamladı.
Minikler, küçükler ve büyükler kategorisinde toplam 318 yarışmacı mücadele etti.
Ayrıca yarışmalar arasında öğrencilere yemek ikram edildi. Turnuva için sırasını bekleyen öğrenciler de velileriyle birlikte bahçede futbol, basketbol, voleybol ve çeşitli oyunlar oynayarak Kolej Arena’yı ve hayvanat bahçesini gezerek, oyun parkında eğlenerek hoşça zaman geçirdiler.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.