Anaokulu

Tarih Münazaraları Devam Ediyor

Her sınıf düzeyinde ünite konularını pekiştirmek amacıyla yapılan Tarih münazaraları 10. Sınıflarla devam ediyor. Fen Lisesi 10-A sınıfı öğrencileri “Osmanlı İmparatorluğunun duraklama sebebi “Ekonomi”nin mi bozulmasıdır yoksa “Eğitim”in mi bozulmasıdır?” konusu üzerine münazara yaptılar. Tarih dersi öğretmeni İlknur TERCAN,• Fikrinin savunabilmek• İnandırıcılık kabiliyetini geliştirmek• Araştırma becerisini geliştirmek• Toplum önünde konuşabilme kabiliyetini arttırmak• Tarih dersi bilgilerini pekiştirmekGibi amaçları olan münazara uygulamasının her sınıf düzeyinde her yıl uyguladıklarını vearaştıran, sorgulayan bir nesil için klasik ders anlatım yöntem ve tekniklerinin dışındaki bu tür sınıf çalışmalarına çok önem verdiklerini belirtti. Münazarada Osmanlı İmparatorluğunun duraklama sebebinin “Eğitim”in mi bozulması olduğu fikrini savunan gruptaki Buğra BAYSAL, Neslihan YILDIZ ve Şimal Yaren DURAN yaptıkları araştırmalar ve etkili savunmaları ile ikinci gruptaki Ahmet Orkun EROL, Cemal ULUSOY ve Emre SAATÇİOĞLU grubunu az farkla geçerek kazanan grup oldular.

One thought on “Tarih Münazaraları Devam Ediyor

  1. Melike Sagözen dedi ki:

    Oğlum tarihi çok iyi biliyor ,hocası bile benim kadar 1.dunya ve 2. Dünya savaşını biliyorsun demişti.osmanli devletini çok iyi bilir. oğlum fen lisesi 10. Sınıf öğrencisi.munazalaralariniza katılabilir mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.