Lise

Akhisar Koleji Lise Öğrencileri Sempozyumda

Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi tarafından düzenlenen 7. Liseli Genç Eleştirmenler Sempozyumu’na dördüncü kez katıldı.
Türkiye genelinde 35 liseden 700 öğrenci ve öğretmenin katıldığı sempozyumda, Akhisar Koleji bu yıl; 17 öğrenci, iki idareci ve iki de öğretmenden oluşan nitelikli ve donanımlı bir ekiple yer aldı.
Öğrencilerimiz, Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak gerçekleştirilen oturumlara, Türkçe ve İngilizce katılarak çeşitli edebi yapıtları, eleştirel okuma tekniğiyle incelediler.
Tek ilçe okulu olarak on üç oturumun dokuzunda çalışma yapan Akhisar Koleji öğrencileri gerçek bir kolej öğrencisi kimliği ile akademik birikimlerini, yabancı dil ve sosyal becerilerini kullanarak atölye çalışmalarında başarı gösterdiler.
Ayrıca Ata’mızı kabrinde ziyaret eden ekip, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Eski Meclis binalarının gezilmesi esnasında Anadolu tarihi, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet tarihini de yerinde görerek incelediler. Tarihi Ankara tiyatrosunda Haldun Taner’in eseri “ Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” oyunu izlendi. Katılımcı öğrencilerimizin hazırladığı faaliyet sunumu, gezi ve haber yazıları okul öğretmen ve öğrencileri ile paylaşıldı. Katılımcı ekibimizi kutluyoruz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.