İlkokul, Ortaokul

Uluslar Arası Kanguru Matematik Yarışması Başarımız

Dünya genelinden yaklaşık 6 milyon, Türkiye genelinden ise 34.630 öğrencinin katıldığı Kanguru Matematik Yarışması’nın eleme sınavı 21 Mart 2017 tarihinde yapıldı. Eleme sınavında 3. sınıf öğrencilerimizden Bahri Gümüşboğa ve Ahmet Ege Durak, 4. sınıf öğrencilerimizden Ege Kaan Gürcan, Eray Berk Köse , Nehir Talas, Duru Bayraktar ve Sudenaz Karaoğlan, 6. sınıf öğrencilerimizden Hüseyin Batur Aysu ve Kerem Dilbaz, 8. sınıf öğrencilerimizden Hüseyin Utku Yüksel ilk %5’lik dilime girerek final sınavına katılmaya hak kazandılar.

13 Mayıs 2017 tarihinde yapılan  Final sınavında ise 466 kişilik kategori 3-4 grubu içerisinde Eray Berk Köse 17. , Ege Kaan Gürcan 39. , Duru Bayraktar  52. , Sudenaz Karaoğlan 56. , Ahmet Ege Durak 95. ve Nehir Talas 99. oldu. 477 kişilik kategori 7-8 grubu içersinde Hüseyin Utku Yüksel 18. oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.