10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Gözleri bir günei aydınlatırdı Umutsuzluğu kabul etmeyendi Atatürk Sevgini kaynağı, bağımsızlığın timsali Geleceğin aynası olmuş Atatürk Akhisar Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 10 Kasım Pazar 09.05’te Ata’larını anmak amacıyla bir araya geldiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Ata’mızın vedasına yönelik bir slayt ve Atatürk’ü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin dramatize ettiği bir sunumla devam etti. Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı 9.sınıf Fen Lisesi öğrencilerinden Işık Erşan yaptı. Ardından 2. Sınıf öğrencileri, Almanca öğretmenleri Rana Kardaş’ın Atatürk için yazıp bestelediği İngilizce şarkıyı hep birlikte söylediler. Fen Lisesi öğrencilerinden Utku Durburga ve Ayşe Deniz Güney, yabancı devlet adamlarının Atatürk’ün ardından söyledikleri sözleri sundular ve anma programımız 4-B sınıfının hazırladıkları orotorya ve şarkılarla sona erdi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İlçe genelinde düzenlenen Resim yarışmasında Akhisar Koleji 4. sınıf öğrencimiz Gül Yılmaz İlçe 2. si olmuştur. Ödülünü sehir stadyumunda düzenlenen törende alan öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz..

Proje Ortaklarımız Akhisar’da

Okulumuz Akhisar Kolejinin Erasmus HEAL Projesi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen misafirleri, ilçemizde bir dizi ziyarette bulundu.

Önce Belediye Başkanı Sayın Besim Dutlulu’yu ziyaret eden misafirler,başkandan Akhisar hakkında bilgi aldılar. Sayın Dutlulu’yla İngilizce yapılan sohbet oldukça keyifiydi.

Daha sonra Emniyet Müdürü Sayın Engin Pınar ziyaret edildi. Akhisar’ın güvenlik konularında bilgi alan misafirler, hoş duygularla emniyet binasından ayrıldılar.

Son olarak Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit Kaya tarafından kabul edilen misafirlerimiz, Akhisar’da yapılan çalışmalar konusunda bilgilendirildiler. Samimi bir havada geçen sohbet ve ziyaret misafirlerimizin teşekkürleriyle sona erdi.

ÖĞRENCİLERİMİZ AKHİSAR BARINAĞINI ZİYARET ETTİ

Akhisar Koleji öğrencilerini temsilen 2B ve 3C sınıfı öğrencileri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği kapsamında, Akhisar Hayvan Barınağını ziyaret ederek küçük dostlarıyla eğlenceli vakit geçirdi. Canlıların yaşam hakkına saygı duyan ve onları koruma bilinciyle yetişen öğrencilerimiz, buradaki küçük dostları için getirdikleri mamalarla onları beslediler. Oldukça eğlenen öğrencilerimiz, tekrar görüşme dileklerinde bulunarak hayvan dostlarıyla vedalaştılar.

Akhisar Koleji Öğrencileri Kitap Fuarında

Akhisar Koleji ilkokul ve ortaokul öğrencileri, öğretmenleri ile beraber Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarına gittiler.Buradan hem kitaplar aldılar hem de aldıkları kitapları imzalattılar.Kitaplarla iç içe keyifli dakikalar geçirdiler.