Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 11. maddesi gereğince Akhisar Koleji kurucuları, öğretmenleri ve personeline Avukat Onur ÖZDİKER tarafından ilgili kanunla ilgili olarak kişilerin kişisel hak ve yükümlülükleri konularında seminer verildi.

Karnelerimizi Aldık

Akhisar Koleji öğrencileri  2018-2019 eğitim-öğretim yılı  2.döneminin son günü karne heyecanlarını öğretmen ve aileleriyle paylaştılar.

Okulumuz Kültür Salonu’ndaki tören, müdür yardımcımız Burcu Büyük’ün konuşmasıyla başladı. İlk dönemin kitap kurtları ödüllerini kütüphane sorumlumuz Gülay Sevgil’den aldılar. Daha sonra 2.dönem ağırlıklı not ortalamalarına göre dereceye giren öğrencilerimiz açıklandı. Bu sırada öğrencilerimizin heyecanlı ve meraklı bekleyişleri görülmeye değerdi.

5. 6. 7. ve 8. sınıflar ağırlıklı not ortalamasına göre en yüksek puanı alan Deniz Karaca, kurucumuz Halil Vehbi Başaran ile birlikte yaş kütüğüne plakayı çaktı.

Ardından törenimiz İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

Akhisar Koleji ailesi adına tüm öğrencilerimizi kutluyor ve iyi tatiller diliyoruz.

 

E.Twinning Projesinde Final Çalışması

Özel Akhisar Koleji İlkokulunda 2. Sınıf öğrencilerinin katıldığı “Our Castel” isimli e.twinning projesinin son çalışması yapıldı. Çağlak Kalesini ziyaret eden 2.C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Fatma Çeler ve ingilizce öğretmenleri Güliz Özçakır ile İngilizce kelime çalışmalarını yaptılar. Proje koordinatörü İlknur Tercan tarafından e.twinning projeleri hakkinda bilgi verildi. Ayrıca Portekiz’deki okul öğrencilerine Akhisar şehir merkezindeki Atatürk Anıtı hakkında bilgi vermek amacıyla İlksen Mutluer tarafından ingilizce sınıf etkinliği yapıldı. Küçük yaşta ülkesini tanıtma şansı bulan ögrenciler yabancı dil etkinlillerini de başarıyla tamamladılar.

1st GRADE JUNIOR FEST

Birinci sınıflar İngilizce öğretmeni Güliz Özçakır rehberliğinde düzenlenen “Junior Fest” (Çocuk Şenliği) velilerimizin katılımıyla gerçeklşetirildi.

Guess what (bil bakalım) yarışması ile başlayan eğlence , şarkılar, danslar ve  sunulan ülkelere ait yöresel tadlar ile devam etti.

İzmir Devlet Opera ve Balesi Gezisi

 

Akhisar Koleji İzmir Devlet Opera ve Balesinde  “ Sihirli Dünyam ”  çocuk oyununu izledi.

Yapılan geziye okulumuz  1A, 1B, 1C, 2C sınıfları katıldı. Öğrencilerimiz oyunu büyük bir zevkle izlediler. Sanatçılar tarafından müzik sazlarıyla ilgili bilgiler verildi ve opera ve balenin tanıtımı yapıldı.

Öğrencilerin sanata olan bakışları gelişti. Öğrencilerimiz aileleriyle güzel bir gün geçirdiler.