Yeni Öğretim Yılına Merhaba

Akhisar Koleji 24. öğretim yılına törenle başladı. “İlköğretim Haftası” ve yeni öğretim yılının başlaması nedeniyle düzenlemiş olduğumuz program, saygı durusunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın coşkulu bir şekilde okunmasının ardından Ortaöğretim Kurumları Müdürü Turgay Arguz ve İlköğretim Kurumları Müdürü Ali Rıza Perese konuşmalarını yaptılar. İlk ders öğretmenimiz Gürol Özek tarafından verildi. Bu yıl Akhisar Koleji’nde yeni görev alacak öğretmenlerin tanıtımının ardından 1. sınıflar ile 5 Sınıfların İngilizce korosu şarkılarını seslendirdiler. Birinci sınıfların dans gösterilerinden sonra Akhisar Koleji Fen Lisesi öğrencisi Serra Tavlı öğrenciler adına konuşmasını yaptı. Program keman dinletisi ile sona erdi. Tüm öğrencilerimize başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

Yeni Öğrencilerimizle Tanıştık

Okulumuz ilköğretim kademesinde, okulumuza yeni kaydolan 1. ve 5. sınıf öğrencilerimiz için oryantasyon eğitimi gerçekleştirildi. Oryantasyon programı kapsamında sınıf kuralları, temizlik kuralları, öz bakım becerileri, hijyen kuralları, yemekhane kuralları öğretmenleri tarafından öğrencilere öğretildi. Ayrıca okulumuzun yeni velilerine  rehber öğretmenimiz Nehir Silici tarafından bir seminer  verildi.

Yeni Döneme Başladık

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Bülent Yılmaz, yeni öğretim yılı öncesinde Akhisar Koleji öğretmenlerine seminer verdi. Seminerde verimli kitap okuma, eleştirel kitap okuma, dil ve düşünme arasındaki ilişki, kitap okumanın yaşamla ilişkisi gibi konular üzerinde duran Prof. Bülent Yılmaz yaşamdan örneklerle semineri tamamladı. Yıl içinde Akhisar Koleji öğrencilerine de bir seminer veren Bülent Yılmaz, önümüzdeki öğretim yılında velilerle de buluşmak istediğini belirtti. Prof. Bülent Yılmaz’a teşekkür ederiz.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 11. maddesi gereğince Akhisar Koleji kurucuları, öğretmenleri ve personeline Avukat Onur ÖZDİKER tarafından ilgili kanunla ilgili olarak kişilerin kişisel hak ve yükümlülükleri konularında seminer verildi.

Karnelerimizi Aldık

Akhisar Koleji öğrencileri  2018-2019 eğitim-öğretim yılı  2.döneminin son günü karne heyecanlarını öğretmen ve aileleriyle paylaştılar.

Okulumuz Kültür Salonu’ndaki tören, müdür yardımcımız Burcu Büyük’ün konuşmasıyla başladı. İlk dönemin kitap kurtları ödüllerini kütüphane sorumlumuz Gülay Sevgil’den aldılar. Daha sonra 2.dönem ağırlıklı not ortalamalarına göre dereceye giren öğrencilerimiz açıklandı. Bu sırada öğrencilerimizin heyecanlı ve meraklı bekleyişleri görülmeye değerdi.

5. 6. 7. ve 8. sınıflar ağırlıklı not ortalamasına göre en yüksek puanı alan Deniz Karaca, kurucumuz Halil Vehbi Başaran ile birlikte yaş kütüğüne plakayı çaktı.

Ardından törenimiz İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

Akhisar Koleji ailesi adına tüm öğrencilerimizi kutluyor ve iyi tatiller diliyoruz.