Akhisar Koleji 2020-2021 Öğretim Yılı Kurucular Toplantısı

Akhisar Koleji 2020-2021 öğretim yılı kurucular toplantısı; yöneticiler, öğretmenler ve personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda pandemi sürecinde Akhisar Kolejindeki eğitim, 2.dönemde alınacak önlemler ve bundan sonraki süreçte öğrencilerin başarısını artırıcı önlemler görüşüldü. Yeni dönem kayıtlarının çok hızlı başlamasının, pandemi sürecini başarılı geçirmelerine ve Akhisar Kolejinin 25 yıllık tecrübesine bağlayan kurucular tüm çalışanlara teşekkür etti.

AKHİSAR KOLEJİNDE UZAKTAN EĞİTİM BAŞARIYLA SÜRÜYOR

Mart ayından beri süren uzaktan eğitim çalışmalarımız aksamadan kesintisiz devam ediyor. Güçlü akademik kadromuz ve teknolojik alt yapımız sayesinde bu dönemi başarıyla sürdürüyoruz.

Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz uzaktan eğitim sürecini titizlikle yönetiyorlar. Bu süreçte öğretmenlerimiz canlı ders anlatımları, K12 NET,  Whatsapp grupları ve Classroom  uygulaması      üzerinden ödev gönderimleri, ödev takibi ve geri bildirimleri yapmakta;  online deneme sınavları, ders sonu kazanım belirleme alıştırmaları, her gün ders saatleri sonrasında bireysel ve grup etütlerini gerçekleştirmektedirler.

Ayrıca anaokulu ve ilkokulda sınıf öğretmenlerimiz, ortaokul ve lisede ise koç öğretmenlerimiz  öğrencilerimizle ve velilerimizle anlık iletişim kurup öğrencilerin derse katılımlarını ve ders performanslarını  denetlemektedirler.

Öğrencilerimiz akademik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerde çeşitli aktiviteler yaparak eğlenceli zaman geçirmektedirler.

Velilerimize uyguladığımız  “veli memnuniyet anketleri”yle velilerimizin beklentilerini öğrenip planlamalarımızı ona göre yapıyoruz.

Sınav grupları olan 8. ve 12. sınıflarımıza hafta sonları online kurs programımızı kesintisiz sürdürüyoruz.

Rehberlik hizmetlerimiz, LGS/YKS hazırlık ve motivasyon destek çalışmaları, bireysel  ve grupla online psikolojik danışma görüşmeleri, online veli ve öğrenci seminerleriyle devam etmektedir.

Bu süreçte, özverili çalışmalarından dolayı sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve programın lokomotifi olan anaokulu,  ilkokul, ortaokul ve Anadolu ve fen lisemizin değerli öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.”

Öğretmenlerimizden…

“Beni bilse bilse çiçekler bilir, dostlarım. Niçin yaşadığımı ben onlara söyledim. Çiçeklerde açar benim gizli arzularım.” 

Kocaman yüreği olan, müthiş özverili ve içten tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarız.

 

 

ÖĞRENCİLERİMİZ #ERASMUSDAYS 2020 ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BAYRAK BOYADI

Özel Akhisar Koleji öğrencileri, #ErasmusDays 2020 etkinlikleri kapsamında, bayraklar ve logoları boyayarak Erasmus+ “TALES” KA229 projesinin ortaklarını tanıdılar.

Private Akhisar Secondary School students got to know the partners of Erasmus + “TALES” KA229 project by painting the flags and logos as a part of the #ErasmusDays 2020 events.