İlklerin Temsilcisi Yine Akhisar Koleji

Akhisar Koleji; “YGA-GENÇ LİDERLER AKADEMİSİ”ne 50 bin başvuru arasından seçilen 500 liseli arasına 10 öğrencisi ile bir kez daha kabul edildi.
Uluslararası sivil toplum örgütü olan Young Guru Academy tarafından organize edilen YGA Zirvesi’nde, katılım kabulü alan 2000 üniversite öğrencisi ile birlikte 500 lise öğrencisi arasında Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri de yer alacak. 18 Ocak 2020 tarihinde PSV Sanat Merkezinde yapılacak olan zirveye Akhisar Koleji Anadolu Lisesinden ; Begüm Köseoğlu Akhisar Koleji Fen Lisesinden; Bengü Yüce, Zeynep Beyza Er ,Burak Annak,Elif Kurt, Tunay Emre Ateşçi, Işık Erşan, Ekrem Kafadar, Serhat Metin Aksoy, ve Sude Eşman genç liderler olarak katılım gösterecekler.
Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmayı hayal eden gençlerin, bu hayalini gerçekleştirmek ve geleceğin liderlerini keşfederek yetiştirmeyi amaçlayan YGA Zirvesi’nde, YGA liderlik programında bilim insanı, akademisyen ve üst düzey yöneticilerden oluşan; aralarında Prof. Aziz Sancar, Ali Koç, Faruk Eczacıbaşı, Prof. Mehmet Toner, Prof. Kristi Raube, Prof. Doğan Cüceloğlu gibi isimlerin olduğu YGA Hayal Ortaklarından eğitim alacaklar. Sadece Türkiye’deki öğrenciler değil; Harvard, MIT, Columbia, Brown, Berkeley, London Business School, Münih Teknik, Turin Politeknik gibi üniversiteler ile yapılan stratejik ortaklık kapsamında, bu üniversitelerden gelen öğrenciler de YGA projelerinde görev alacaklar.

ÇEVRE İÇİN ADIMLARI KÜÇÜK, YÜREKLERİ BÜYÜK ÖĞRENCİLERİMİZ TEMA VAKFINA ÜYE OLDU

Akhisar Koleji 2B ve 3C sınıfı öğrencilerimiz, Nilüfer Acun ve Fatma Çeler öğretmenleri önderliğinde, doğaya verdiği önem ve çabalarıyla bilinen TEMA Vakfı ailesine katıldılar. Doğa ve çevre sağlığı için özveriyle çalışacak olan öğretmen ve öğrencilerimize sunum yaparak onları bilinçlendiren ve bundan sonrası için yol haritası gösteren Cevdet Ercan Bey’e teşekkür ediyoruz.

Satrançta Yine Başarı

Türkiye Satranç Fedarasyonu  Akhisar İlçe Temsilciliğinin organize ettiği Akhisar Yaş Grupları ( 7-12 yaş) Satranç İlçe Birinciliği müsabakaları tamamlandı. Dereceye giren öğrencilerimiz Antalya’da yapılacak olan Küçükler Türkiye Satranç yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.

Turnuvada Akhisar Koleji öğrencileri başarılarıyla bizleri gururlandırdı.

Sonuçlar şöyle:
11 yaş ilce 1.si Tuna Tunç

7 Yaş ilçe 3.sü Ada Barutçuoğlu

7 yaş ilçe (Genel) ilçe 3.sü Yiğit Ay

Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Akhisar Kolejinde Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü  okulumuzda 8.sınıf öğrencilerimizin sunumuyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın ardından öğretmenlerimizden oluşan sürpriz koro sahneye çıktı. Ardından İngilizce öğretmenlerimiz günün anlam ve önemini belirten bir sunum yaptı. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Melih BURMA’nın hazırladığı “Öğretmenlerimiz de bir zamanlar öğrenciydi.”  adlı slayt gösterisi herkesi bir hayli duygulandırdı.

Müzik öğretmenimiz eşliğinde öğrencilerimizden oluşan ritim grubu dinlemeye değerdi.

Öğretmenlerimizden oluşan dans gösterisi oldukça güzeldi. Öğretmenlerimiz karaoke performansıyla da hem eğlendi hem eğlendirdi.

Öğretmenler arası bilgi yarışması bir hayli çekişmeliydi.

Yılın en şanslı öğretmeninin seçimi okul müdürümüz Ali Rıza PERESE tarafından yapıldı.

Program iyi dileklerle sona erdi.

 

 

AKHİSAR KOLEJİ’NDE BİLİM ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Akhisar Koleji Orta Okulunda bu yıl ilki düzenlenecek olan Bilim Şenliği için Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Evrim Erşendur bir sunum gerçekleştirdi. Bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak bir projenin hazırlaması ve bu projenin bilim şenliğinde sergilenmesi için gerekli çalışmaları içeren eğitim, öğrencilerde oldukça merak ve heyecan yarattı. Sunum öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.