Öğretmenlerimizden…

“Beni bilse bilse çiçekler bilir, dostlarım. Niçin yaşadığımı ben onlara söyledim. Çiçeklerde açar benim gizli arzularım.” 

Kocaman yüreği olan, müthiş özverili ve içten tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarız.

 

 

Erasmus+ Uluslararası Empati Günü Etkinliği

Erasmus+ Uluslararası Empati Günü Etkinliği

Akhisar Koleji Ortaokulu’nun AB ve Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen Erasmus+ “TALES” projesinin P4 numaralı empati etkinliği 8.sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirildi. Öğrencilerden –varsa- daha öncesinde zorbalığa uğradıkları durumları kısaca bir kağıda yazıp olay havuzuna atmaları istendi. Daha sonra öğrenciler bu havuzdan rastgele yazdıkları senaryoları seçtiler. Okudukları senaryolar ile ilgili duygularını ve düşünceleri paylaşıp, böyle bir durumun üstesinden nasıl gelinebileceğini tartıştılar. Bu etkinlik aynı zamanda 16 Kasım Uluslararası Hoşgörü Günü etkinlikleri kapsamında uygulandı.

Erasmus+ Tolerance Day Empathy Event

The empathy event numbered P4 of the Erasmus+ “TALES” project approved by the Turkish National Agency and funded by the EU was held with the 8th graders. An event pool was created by writing scenarios from the situations experienced by students who are bullied. Students chose random scenarios from the event pool. They shared their feelings and opinions and thought about the solutions. Empathy was provided for the specified situations. This event was integrated into the activities due to the Tolerance Day, which is on the 16th of November.

“KELOĞLAN VE NASRETTİN HOCA” HİKAYELERİNİ AVRUPA’YA TANITIYORUZ…

Akhisar Koleji Ortaokulu’nun AB ve Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen Erasmus+ “TALES” projesinin 3. etkinliği olan geleneksel hikaye anlatıcılığında öğrencilerimizin ve velilerimizin katkıları ile hazırlanan sunum videoları, proje ortaklarımız ile paylaşıldı. WE INTRODUCE “KELOĞLAN AND NASREDDIN HODJA STORIES” TO EUROPE… The activity of the traditional story-telling ways in my country numbered P3 of the Erasmus+ “TALES” project supported by the EU and the Turkish National Agency was completed. The videos, made by the contributions of our students and their parents, were shared with the project partners.

Türkiye Ulusal Ajansı Akhisar Koleji Projelerini Erasmus Sohbet Gününe Davet etti

 

Özel Akhisar Koleji Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Erasmus+ “TALES” ve ” SAVE ” projeleri temsilcimiz, Erasmus Günleri kapsamında Dış İşleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Büyükelçi Faruk KAYMAKÇI ve Ulusal Ajans Başkanı Sayın İlker ASTARCI ile Erasmus+ Soheti’ne katıldı.
Akhisar Kolejinin #ErasmusDays 2020 poster, logo, afiş ve video çalışmaları Ulusal Ajans sosyal medyasında da yayınlanarak başarıyla gerçeklestirildi. Biz de, Sayın Faruk KAYMAKÇI’nın da belirttiği gibi; “Çok gezen mi bilir çok okuyan mı?” sorusunun yeni cevabı “En çok Erasmuslu bilir. ” diyor, öğrencilerimize projelerimizle fırsatlar sağlamaya devam ediyoruz.