MERT KORKALI ARAMIZDAYDI

2000-2001 Akhisar Koleji mezunlarından Mert Korkalı “ Onlar da Buradaydı” projesi kapsamında, Akhisar Koleji Mezunlar Derneği’nin davetiyle Akhisar Koleji kültür salonunda öğrencilerle buluştu.

Mert KORKALI Akhisar Koleji’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra İzmir Atatürk Lisesi’ne yerlesti. 2004 yılında burslu olarak girdiği Bahçeşehir Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ni çift anadal programıyla 2008’de tamamladı. Daha sonra Boston’daki Northeastern Üniversitesi’nden kazandığı bursla Elektrik Mühendisliği dalında yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 2010 ve 2013 yılında tamamladı. Doktora sonrası araştırmaları için Vermont Üniversitesi’nde 1 yıl geçirdikten sonra, 2014 Kasım ayında San Francisco yakınlarında bulunan ve A.B.D. Enerji Bakanliği’na bağlı federal araştırma kurumu olan Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı’na arastırmacı-mühendis olarak katıldı. Kendisi 5 yıldan bu yana bu gorevi sürdürmektedir.

 

Başarılar ve Ödüller:

  • 2018 yılında A.B.D. New Jersey merkezli, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Elektrik-Elektronik Mühendisliği Enstitüsü) bünyesinde Senior Member derecesine eristi.
  • 2019 yılında ünlü akademik yayın kuruluşu Springer’in Journal of Modern Power Systems and Clean Energy adlı bilimsel dergisinin editorlerinden biri olarak seçildi (http://www.mpce.info/ch/editorial_list_by_pic.aspx).
  • 25’ten fazla konferans ve dergi makalesinin yazarı olup Google Scholar’a göre makalelerine yapilan toplam atıf sayisi 444’tur.

https://scholar.google.com/citations?user=mhw2hXUAAAAJ&hl=en&oi=ao

 

 

Akhisar Kolejinde Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü  okulumuzda 8.sınıf öğrencilerimizin sunumuyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın ardından öğretmenlerimizden oluşan sürpriz koro sahneye çıktı. Ardından İngilizce öğretmenlerimiz günün anlam ve önemini belirten bir sunum yaptı. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Melih BURMA’nın hazırladığı “Öğretmenlerimiz de bir zamanlar öğrenciydi.”  adlı slayt gösterisi herkesi bir hayli duygulandırdı.

Müzik öğretmenimiz eşliğinde öğrencilerimizden oluşan ritim grubu dinlemeye değerdi.

Öğretmenlerimizden oluşan dans gösterisi oldukça güzeldi. Öğretmenlerimiz karaoke performansıyla da hem eğlendi hem eğlendirdi.

Öğretmenler arası bilgi yarışması bir hayli çekişmeliydi.

Yılın en şanslı öğretmeninin seçimi okul müdürümüz Ali Rıza PERESE tarafından yapıldı.

Program iyi dileklerle sona erdi.

 

 

AKHİSAR KOLEJİ’NDE BİLİM ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Akhisar Koleji Orta Okulunda bu yıl ilki düzenlenecek olan Bilim Şenliği için Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Evrim Erşendur bir sunum gerçekleştirdi. Bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak bir projenin hazırlaması ve bu projenin bilim şenliğinde sergilenmesi için gerekli çalışmaları içeren eğitim, öğrencilerde oldukça merak ve heyecan yarattı. Sunum öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Gözleri bir günei aydınlatırdı Umutsuzluğu kabul etmeyendi Atatürk Sevgini kaynağı, bağımsızlığın timsali Geleceğin aynası olmuş Atatürk Akhisar Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 10 Kasım Pazar 09.05’te Ata’larını anmak amacıyla bir araya geldiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Ata’mızın vedasına yönelik bir slayt ve Atatürk’ü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin dramatize ettiği bir sunumla devam etti. Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı 9.sınıf Fen Lisesi öğrencilerinden Işık Erşan yaptı. Ardından 2. Sınıf öğrencileri, Almanca öğretmenleri Rana Kardaş’ın Atatürk için yazıp bestelediği İngilizce şarkıyı hep birlikte söylediler. Fen Lisesi öğrencilerinden Utku Durburga ve Ayşe Deniz Güney, yabancı devlet adamlarının Atatürk’ün ardından söyledikleri sözleri sundular ve anma programımız 4-B sınıfının hazırladıkları orotorya ve şarkılarla sona erdi.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim Yarışması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İlçe genelinde düzenlenen Resim yarışmasında Akhisar Koleji 4. sınıf öğrencimiz Gül Yılmaz İlçe 2. si olmuştur. Ödülünü sehir stadyumunda düzenlenen törende alan öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz..