Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 11. maddesi gereğince Akhisar Koleji kurucuları, öğretmenleri ve personeline Avukat Onur ÖZDİKER tarafından ilgili kanunla ilgili olarak kişilerin kişisel hak ve yükümlülükleri konularında seminer verildi.

Karnelerimizi Aldık

Akhisar Koleji öğrencileri  2018-2019 eğitim-öğretim yılı  2.döneminin son günü karne heyecanlarını öğretmen ve aileleriyle paylaştılar.

Okulumuz Kültür Salonu’ndaki tören, müdür yardımcımız Burcu Büyük’ün konuşmasıyla başladı. İlk dönemin kitap kurtları ödüllerini kütüphane sorumlumuz Gülay Sevgil’den aldılar. Daha sonra 2.dönem ağırlıklı not ortalamalarına göre dereceye giren öğrencilerimiz açıklandı. Bu sırada öğrencilerimizin heyecanlı ve meraklı bekleyişleri görülmeye değerdi.

5. 6. 7. ve 8. sınıflar ağırlıklı not ortalamasına göre en yüksek puanı alan Deniz Karaca, kurucumuz Halil Vehbi Başaran ile birlikte yaş kütüğüne plakayı çaktı.

Ardından törenimiz İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

Akhisar Koleji ailesi adına tüm öğrencilerimizi kutluyor ve iyi tatiller diliyoruz.

 

8.SINIFLARIMIZIN KEP TÖRENİ

Akhisar Koleji 2018 – 2019 öğretim yılı 8. Sınıflar Mezuniyet Töreni okulumuz Kültür Salonunda gerçekleştirildi.
Program Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın söylenmesiyle başladı. Sonra İlköğretim Kurumları müdürü Ali Rıza Perese günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Daha sonra okulumuzun eski mezunlarından Zeynepsu Çabuk ve Yaren Şahin anılarını, duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştı. 8.sınıf öğrencileri adına Eylül Mutluer konuştu.
Program; okulumuzda değişik hizmetlerde 5,10,15 ve 20. yıllarını çalışmış personele okulumuz kurucuları Halil Vehbi Başaran, Tayfun Başaran ve Tansel Başaran tarafından plaketlerinin verilmesiyle devam etti.
Daha sonra slayt eşliğinde öğrencilerimiz adları okunarak sahnedeki yerlerini aldılar. Kendilerine mezuniyet belgeleri kurucu, idareci ve öğretmenler tarafından takdim edildi. Öğrenciler “Her Şey Seninle Güzel” ve “Neler Oluyor Hayatta” şarkılarını seslendirdikten sonra keplerini fırlattılar.
Mezuniyet töreni bitiminde verilen kokteylde öğrencilerimiz bol bol fotoğraf çekilip okulumuzdan ayrılmanın hüznünü yaşadılar.
Mezuniyet töreni gece gerçekleştirilen balo ile devam etti.

 

Akhisar Koleji Litvanya’dan Döndü

Akhisar Koleji AB Erasmus+ KA229 Okullararası Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında proje numarası  2018-1-BG01-KA229-047845_   olan ve  “Health Educatıon and Learnıng”   “Sağlıklı Yaşam Eğitimi ve Öğretimi” konulu projesinde  Bulgaristan, İtalya, Litvanya,  Polonya, Türkiye, Yunanistan ile 2018-2020 ( 2 yıl) yılları arasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu kapsamda gittikleri 19-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Litvanya’daki proje çalışmalarına okulda yapılan konser ve danslarla başladılar. Belediye başkanına resmi ziyaretten sonra ülkenin önemli tarihi  kültür mirası merkezlerini ziyaret ettiler. Öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı sağlıklı yaşam tarzı kapsamında “Gong’un gizemi” “sağlıklı yemek yapımı” “İlkyardım Eğitimi” “ Kır yürüyüşü” gibi atölyelere katılırken“ Aşılamanın Önemi” konulu uluslar arası bir de seminer  ve koordinatörler toplantısı gerçekleştirildi.  6 ülkenin öğrencilerinin hazırladığı “sağlıklı ve Sağlıksız Yiyecekler” konulu İngilizce drama çalışmaları sahnelendi.  Vilnus şehri, Trakai Kalesi ve Nida Tarihi köyü gezilerek sanat galerileri, müzeler ve ülkenin tarihi binalarını gezen öğrenciler ülkenin geleneksel yemeklerini tattılar. Akhisar Koleji olarak,Türk kültür ve uygarlığını başarılı şekilde  tanıtan ekibimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Drama Kulübü Sertifika Töreni

Yıldızların Altında Müzikali’ni başarıyla sergileyerek büyük beğeni toplayan Akhisar Koleji Drama Kulübü öğrenci ve öğretmenlerine katılım belgeleri kurucularımız ve yöneticilerimizin yer aldığı törenlede verildi.