AKHİSAR KOLEJİ 4. SINIF ÖĞRENCİMİZ DURU TEVİ İLÇE BİRİNCİSİ OLDU

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle İstiklal Marşımızın 100. Yılı kapsamında ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen “Bil İstiklal’i Koru İstikbali” konulu resim yarışmasında Akhisar Koleji 4. sınıf Öğrencimiz Duru TEVİ ilçe 1. si olmuştur. Öğrencimizi ve danışman öğretmeni Kudret OLGUN’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ÖĞRETMENLER KURULUMUZ YÜZ YÜZE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akhisar Koleji ilköğretim kurumları ikinci dönem başı öğretmenler kurulu okulumuzun kültür salonunda yüz yüze gerçekleştirildi.
Toplantıda pandemi sürecinde okulumuzun birinci dönemde yapılan eğitim öğretim çalışmaları değerlendirildi. İkinci dönem yüz yüze ve uzaktan eğitim süreçlerinin planlanması ve yüz yüze telafi programının planlaması yapıldı.
Ayrıca mart ayının ilk haftası yapılacak olan bursluluk sınavımızda alınacak tedbirler hakkında kurula bilgi verildi.

eTwinning “we code life” projesi

Akhisar Koleji Ortaokulu, “We code life. We learn by coding” isimli eTwinning projesine katılan öğrencilerimiz proje için logo ve afiş tasarımlarını gerçekleştirdiler.

Projenin bir sonraki etkinliği olan ” Güvenli internet günü” kutlamaları için oluşturulan etkinliklere katılıp günün anlamına uygun kelimelerden oluşan wordart çalışmaları yaptılar.

Akhisar Koleji 2020-2021 Öğretim Yılı Kurucular Toplantısı

Akhisar Koleji 2020-2021 öğretim yılı kurucular toplantısı; yöneticiler, öğretmenler ve personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda pandemi sürecinde Akhisar Kolejindeki eğitim, 2.dönemde alınacak önlemler ve bundan sonraki süreçte öğrencilerin başarısını artırıcı önlemler görüşüldü. Yeni dönem kayıtlarının çok hızlı başlamasının, pandemi sürecini başarılı geçirmelerine ve Akhisar Kolejinin 25 yıllık tecrübesine bağlayan kurucular tüm çalışanlara teşekkür etti.

MUTLU YILLAR!

Akhisar Koleji Ortaokulu’nun AB ve Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen Erasmus+ “TALES” projesi kapsamında 6. Sınıf öğrencilerimiz proje ortaklarımız için yeni yıl kartlarını evlerinde hazırladılar. Hazırlanan kartların sunumu ortaklarımız ile paylaşıldı.
HAPPY NEW YEAR!
As a part of the Erasmus+ “TALES” project approved by the Turkish National Agency and funded by the EU, our 6th grade students prepared the New Year cards for the project partners at home. The presentation of the cards was shared with the partners.