ÖĞRETMENLER KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

Akhisar Koleji ilkokulu ve ortaokulu öğretmenler kurulu online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan okul müdürü Ali Rıza Perese, salgın sürecinde Akhisar Koleji’nin  yaptığı canlı ders, bire bir çalışmalar, deneme sınavları,rehberlik çalışmaları,ödevler ve kontrollerin başarıyla sürdürüldüğünü söyleyerek öğretmenlere teşekkür etti.

Okul müdürü,Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bundan sonraki süreçte ise 8.sınıfların LGS, 12.sınıfların TYT çalışmalarının hızlandırma kampı biçiminde sınava kadar yüz yüze yapılacağı  belirtti. Ayrıca 15 Ağustostan başlayarak telafi eğitim çalışmalarının da planlamasının yapıldığını söyledi.  Toplantı iyi dileklerle sona erdi.

 

Akhisar Koleji Öğrenci Koçluğu (KÖK) çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrenci koçlarımız, KÖK koordinatörümüz, okul yöneticilerimiz ve rehber öğretmenlerimiz online eğitim sürecindeki KÖK çalışmalarını değerlendirmek için dijital platformda bir araya geldiler. Okullarda eğitim-öğretime ara verilmesinden sonra okulumuzda başlatılan online eğitim sürecinin değerlendirildiği toplantıda kalan zamana dönük planlamalar da yapıldı.

 

Avrupa Birliği Günü Kutlaması

Özel Akhisar Koleji; 2013 yılından itibaren ulusal ve uluslararası boyutta, Avrupa Birliği’nin e.Twinning , Avrupa Bahar Günü İşbirliği ve Erasmus+ gibi projeleri ile Ege bölgesinde ve Akhisar’da öncü olmaya devam ediyor.
Pandemi döneminde de İtalya, Yunanistan, Polonya, Litvanya ve Bulgaristan ile online Erasmus+ proje çalışmalarını devam ettiren öğrencilerimiz 9 Mayıs Avrupa Birliği Günü etkinliklerini Avrupalı arkadaşları ile paylaştılar.

AKHİSAR KOLEJİ TÜBİTAK EĞİTMEN EĞİTİMİNDE

Ulusal ve ulusalararası projeler konusunda öncü okul Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğretmenleri, yaşam boyu öğrenme felsefesine bağlı olarak eğitim öğretim dünyasında meydana gelen değişimlere uyum sağlamak ve çalışmalarını daha da ileri taşımak için eğitimlerine devam ediyor.
TÜBİTAK 2204 Eğitmen Eğitimine katılan ARGE ekibi öğretmenlerimizden
Yavuz Atçı ,Gülden Budak, Havva Gökbudak, Elif Gözde Öztuğ, Hakkı Çelik ve Ayşegül Gümüşboğa dört gün sürecek olan eğitmen eğitimi sonunda, farklı konu başlıklarında projelendirmeye dair yedi modülü tamamlamış olacaklar.

23 Nisan Kutlama Videolarımız

Akhisar Koleji Anaokulu

Akhisar Koleji 1/A Sınıfı

Akhisar Koleji 1/B Sınıfı

Akhisar Koleji 1/C Sınıfı

Akhisar Koleji 2/A Sınıfı

Akhisar Koleji 2/B Sınıfı

Akhisar Koleji 2/C Sınıfı

Akhisar Koleji 3/A Sınıfı

Akhisar Koleji 3/B Sınıfı

Akhisar Koleji 3/C Sınıfı

Akhisar Koleji 4/A Sınıfı

Akhisar Koleji 4/B Sınıfı

Akhisar Koleji 4/C Sınıfı

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi

.