BAŞARIYLA, SAĞLIKLA NİCE YILLARA

Akhisar Koleji 26. yılında, kadrosunu yeni öğretmenlerle güçlendirerek ve bünyesinde eğitim gören öğrencilerini yeni öğrencilerle kaynaştırarak 2021-2022 eğitim öğretim yılına dinamik, kararlı ve heyecanlı bir giriş yaptı.
Tüm öğretmen, öğrenci, velilerimize başarılı, huzurlu ve sağlıklı bir yıl dileriz.

HEYECANLI BİR BAŞLANGIÇ

Artık tatil bitti. 1-5-8. sınıflar için ilk ders zili çaldı. Öğrencilerimiz okullarına, sınıflarına, öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar. Okul Müdürü Ali Rıza PERESE yaptığı konuşmada “Nitelikli eğitim anlayışıyla, veli-okul-öğrenci iş birliğiyle yeni döneme tam kadro hazırız. Nitelikli eğitim anlayışının her geçen gün değer kazandığı günümüzde, anneler babalar için en paha biçilmez duyguların başında çocuğunun iyi bir eğitim almasının yarattığı mutluluk geliyor. Akhisar Koleji olarak bu mutluluğu velilerimize sürekli yaşatacağız.” dedi. Daha sonra velilere ve öğrencilere derslerine girecek olan sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri tanıtıldı. Ardından tüm sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kurallarına dikkat ederek öğrencilerimiz derslere başladılar. Okul psikolojik danışmanımız Nehir Silici tarafından da 1. sınıf velilerimize okula uyum ve okul korkusu konularını içeren “İlk Adım” adlı seminer verildi.
Tüm öğretmen ,öğrenci ve velilerimize sağlıklı, başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

AKHİSAR KOLEJİ ORTAOKULU KEP TÖRENİ

Ortaokul kep törenimiz sayın kurucu temsilcimiz, idarecilerimiz , öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Pandemi dönemi dolayısıyla maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen törende öğrencilerimize diplomalarını vererek onları yeni hayatlarına başarılarıyla gurur duyarak uğurladık. Öğrencilerimizde emeği olan tüm idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

“We Code Life. We Learn by Coding” eTwinning Projemizi tamamladık.

Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencilerimizden “Eda Naz İşaşır, Rana Eser, Ece Gürmen, Olgar Çifci, Bülent Koyuncu, Kayra Ay, Yağızhan Arda Sarp ve Onur Ege Ay” katılmış oldukları eTwinning projesini tamamladılar.

Projemizin genel amaçları; öğrencilerimizin kodlama becerilerini arttırmak, başka okullar ve birbirleriyle işbirliğine dayalı çalışa becerilerini geliştirmek ve bunları yaparken yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlamak.

Öğrencilerimizin proje boyunca yapmış oldukları çalışmalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Book titled 'Covid-19 Turning Point of Our Lives'Read this book made on StoryJumper