Erasmus+ Projesi ile Uluslararası Çalışmalar Devam Ediyor

Erasmus+ HEAL projemizde Covid 19 sebebiyle Polonya’da yapılması planlanan aktiviteler öğrenciler tarafından online hazırlanıp uzaktan paylaşımlarla devam ettirilmiştir. Polonya için planlanan faaliyetleri yürüterek ekip başarılı bir ekip çalışması ile Avrupa değerlerinin oluşturulmasına devam ettiler. “Sağlık Turizmi” konulu çalışmalar e.twinning proje platformunda, Erasmus+ proje web sitesinde ve ulusalararası basında paylaşıldı.

https://www.youtube.com/channel/UCEbhh8rTp377GOKNwKFPkvg/videos

 

AKHİSAR KOLEJİ LGS’YE HAZIR

Öğrencilerimizin geleceğini şekillendirecek LGS’ye daha huzurlu, güvenli ve rahat girmelerini sağlamak amacıyla okulumuzun sınav salonları Akhisar Belediyesi ekiplerince dezenfekte edildi. Ayrıca okul personelİ tarafından ozon makinemizle sınıflar ve koridorlar dezenfekte edilirken sınav günü öğrencilerimizin kullanacağı dezenfektan ve maskeler de hazırlandı, uyarı levhaları ilgili yerlere asıldı. Öğrencilerimizin sınavda oturacağı sıralar numaralandı, giriş belgeleri de her öğrencinin sınav olacağı masaların üzerine konuldu.
Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Lego-Robotik Sanal Bilim Şenliği

Akhisar Koleji Spor Sanat Akademisi Lego-Robotik öğrencileri danışman öğretmenleri rehberliğinde 10 Haziran 2020 Çarşamba günü Bilim Kahramanları Derneği’nin organize ettiği Türkiye’nin ilk “Sanal Bilim Şenliği”ne katıldı.
Şenlikte “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” takımımız, BOOMTOWN BUILD: YENİ ŞEHRİN MÜHENDİSLERİ sezonuna dair önerilerini, çalışmalarını dile getirdi, fikirlerini paylaştı ve eğlenceli bir etkinliği mutlu bir şekilde tamamladı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ÖĞRETMENLER KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

Akhisar Koleji ilkokulu ve ortaokulu öğretmenler kurulu online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan okul müdürü Ali Rıza Perese, salgın sürecinde Akhisar Koleji’nin  yaptığı canlı ders, bire bir çalışmalar, deneme sınavları,rehberlik çalışmaları,ödevler ve kontrollerin başarıyla sürdürüldüğünü söyleyerek öğretmenlere teşekkür etti.

Okul müdürü,Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bundan sonraki süreçte ise 8.sınıfların LGS, 12.sınıfların TYT çalışmalarının hızlandırma kampı biçiminde sınava kadar yüz yüze yapılacağı  belirtti. Ayrıca 15 Ağustostan başlayarak telafi eğitim çalışmalarının da planlamasının yapıldığını söyledi.  Toplantı iyi dileklerle sona erdi.

 

Akhisar Koleji Öğrenci Koçluğu (KÖK) çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrenci koçlarımız, KÖK koordinatörümüz, okul yöneticilerimiz ve rehber öğretmenlerimiz online eğitim sürecindeki KÖK çalışmalarını değerlendirmek için dijital platformda bir araya geldiler. Okullarda eğitim-öğretime ara verilmesinden sonra okulumuzda başlatılan online eğitim sürecinin değerlendirildiği toplantıda kalan zamana dönük planlamalar da yapıldı.