Lise

AKHİSAR KOLEJİ LİSESİ WSC İZMİR 2022 – GENÇ BİLGİNLER YARIŞMASINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ

Akhisar Koleji Dubai, Bulgaristan veya Vietnam’da Ülkemizi Temsil Edecek.
Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, World Scholar’s Cup ( Genç Bilginler Yarışması) Türkiye ulusal yarışmasında 8-9 Ocak tarihlerinde İngilizce dil becerilerini ve yeteneklerini sergileyerek Scholar’s Bowl, Team Debate, Collaborative Writing, Scholar’s Challenge gibi kategorilerde toplamda, farklı dallarda, 46 altın ve gümüş madalya aldılar.
30 öğrencinin katıldığı World Scholar’s Cup’ta; en iyi İngilizce konuşmacısı, en iyi İngilizce münazara öğrencileri ve en iyi İngilizce işbirlikçi yazma aşamalarında altın madalyalar kazanan öğrenciler yetenek bölümlerinde ise sahnedeki gösterileri ile büyük alkış aldılar.
Bu öğrenciler, yaz aylarında gerçekleşecek Dünya Finallerine katılma hakkı kazandılar. Global Roundda ilk 10’a giren takımlar ise ABD’de Yale Üniversitesinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Turnuvası’nda (Tournament of Champions) yarışacaklar.
2007 yılından itibaren dünyanın dört bir tarafında binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen World Scholar’s Cup turnuvasına, 2015 yılından bu yana Akhisar Koleji de katılım sağlamaktadır. Ulusal ve uluslararası projelerde gösterdiği başarılar ile lider ve örnek olmaya devam eden Akhisar Koleji öğrencileri, bundan önceki yıllarda da Malezya, Güney Afrika ve İspanya’da yapılan Global Roundlara katılarak Manisa genelindeki tüm devlet ve özel okullar arasından ülkemizi temsil eden ilk ve tek okul olma gururunu yaşamıştır.
Başta öğrencilerimiz ve desteğini esirgemeyen velilerimiz ile projeler sorumlusu Fen Lisesi Müdür Yardımcısı İlknur TERCAN ve danışman İngilizce Zümre başkanı Ayşegül GÜMÜŞBOĞA’yı tebrik eder, yaz aylarında yapılacak olan Global Roundda başarılar dileriz.
WORLD SCHOLAR’S CUP NEDİR?
Uluslararası bir öğrenme festivali olan World Scholar’s Cup’ta öğrenciler, her yıl farklı bir tema üzerinde çalışarak bilgilerini takımlar halinde 4 ayrı kategoride paylaşıyorlar. Debate, Collaborative Writing, Scholar’s Bowl ve Scholar’s Challenge kategorilerinde öğrenciler çalıştıkları konular hakkında sentez yapıp, bilgilerini sınama ve ülkelerini temsil etme şansı elde ediyor. Başarılı olan ekipler sonraki basamakta ise ABD’de Yale Üniversitesinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Turnuvası’nda (Tournament of Champions) yarışıyorlar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.