Ortaokul

Akhisar Koleji Ortaokulu WSC 2022’de 134 Madalya ve 2 Kupa ile Global Tur’a Katılmaya Hak Kazandı

Akhisar Koleji Ortaokulu WSC 2022– Dünya Alimler Münazarasında 134 Madalya ve 2 Kupa ile Global Tur’a Katılmaya Hak Kazandı

Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencileri World Scholar’s Cup (Dünya Alimler Münazarası) Türkiye İzmir Yerel etapta 8-9-10 Ocak tarihlerinde 2022  yılı konu başlığı “A World Renewed”(Yenilenmiş Dünya) ile 6 farklı müfredata hakim bir şekilde Team Debate (takım münazara) , Collaborative Writing (Yaratıcı Kompozisyon) , Scholar’s Bowlve Scholar’s Challenge (Quiz) etaplarında sözlü ve yazılı olarak belli tezler üzerinde  stratejik savunmalar ve çürütmeler yaparak başarılarını madalyalar ve kupalar ile taçlandırdılar.
Ortaokul kademesinden 30 öğrencimizin katıldığı World Scholar’s Cup’ta:
WSC bireysel Şampiyonluk  ödülü olmak üzere aynı etapta Takım olarak da ilk 10  sıralamaya giren öğrencilerimiz ayrıca Bilim, Sanat, Tarih, Edebiyat ,Müzik ve Özel Alan konularında yeteneklerini yine alan şampiyonlukları ile Kupa ve Madalyalar kazandılar. Her etapta üstün başarı gösteren öğrencilerimiz Takım Münazaraları etabında en iyi konuşmacı ünvanı ile sahnede özel bir etapla tekrar yerlerini aldılar. Ayrıca farklı konularda yetenekleri doğrultusunda ilk 5’te bireysel şampiyonluklar elde ettiler. Akhisar Koleji Ortaokulundan yarışmaya katılan öğrencilerimizin her biri üstün başarı sergileyerek  134 Madalya ve 2 Şampiyonluk kupası ile yaz aylarında gerçekleşecek olan Shangai ,Dubai,Sofia veya Hanui Global Turlarına gitmeye hak kazandılar.
Başta  Akhisar Koleji Ortaokulunu üstün başarı ile temsil eden öğrencilerimize ve takım lideri yabancı dil öğretmenlerimiz Hatice Bodur ve Bilge Kökbiber’e teşekkür ederiz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.